Člen skupiny ENETIQA

 

Pomáháme

Ekologická kogenerační výroba šetří náklady i přírodní zdroje

Skupina ENETIQA realizovala v letech 2009 až 2011 rozsáhlé projekty rozšíření kogenerační výroby energie. Právě Opava byla jedním z měst projektu, kde jsou instalované moderní kogenerační plynové motory vyrábějící současně elektřinu a teplo. Společnost OPATHERM a.s. tak využívá teplo vyrobené touto technologií pro dodávku zákazníkům.

Kombinovaná výroba elektřiny a tepla znamená výrobu energií, při které je palivo využito až z 90% a šetří tak kromě finančních prostředků zákazníka i životní prostředí.

Centrální výroba energií je šetrná k životnímu prostředí

Výroba energií v centrálních zdrojích je pravidelně kontrolována státními orgány. Veškerá centrální produkce tepla v centrálních výtopnách či teplárnách je regulována a monitorována státními úřady. Oproti malým zdrojům či lokálním topeništím jsou tak všechny společnosti povinny dbát na ochranu životního prostředí, a to jak při samotné výrobě, tak i při zpracování odpadů.

Společnost OPATHERM a.s. podporuje sport a kulturu v Opavě

Společnost OPATHERM a.s. dlouhodobě podporuje sociální, sportovní a kulturní aktivity ve městech, ve kterých působí. V roce 2019 jsme se dohodli na podpoře Kánoe Klubu Opava, z. s., kde se opavský dorost a žáci věnují vodnímu slalomu a sjezdu. V roce 2015 získali na Mistrovství světa dorostu dvě stříbrné medaile a my bychom rádi pomohli vodákům v jejich nadšení a chuti se tomuto sportu a pohybu vůbec věnovat i nadále se stejnou vervou.

Odkaz na webové stránky Kánoe Klub Opava zde.

kanoe_klub_foot_ 

OPATHERM pomohl nakoupit sociální automobily 

Společnost OPATHERM a.s. finančně podpořila nákup nového vozu v rámci projektu „Sociální automobil“ pro denní stacionář Dětské centrum Čtyřlístek Opava, který ambulantně pomáhá asi 25 dětem ve věku od 2 do 8 let.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Věříme, že alespoň tato malá pomoc pomůže ke kvalitnější péči o malé děti, které mají specifické potřeby a tím i jejich rodičům.

V roce 2023 jsme podpořili nákup už druhého sociálního automobilu pro Centrum sociálních služeb Hrabyně. Jedná se o projekt „Sociální automobil“, konkrétně vozidlo Dacia Jogger, které bylo slavnostně předáno dne 20. dubna 2023.

 

OPATHERM a.s. pomáhá psům a kočkám v nouzi

Protože my všichni v OPATHERM a.s. máme rádi zvířata a většina z nás má nějakého mazlíčka doma, rozhodli jsme se podpořit Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.

Dobrovolníci spolku se starají o opuštěné, často i nemocné a zraněné psy a kočky, věnují péči o ně velké úsilí ve svém volnu a my se zapojíme finančně, abychom jim tuto náročnou práci alespoň trochu usnadnili.

Odkaz na spolek naleznete https://www.mssoz.cz/

Odkaz na zvířata k adopci ZDE

BEZ ODSTÁVKY A HAVÁRIÍ

V současnosti neprobíhá žádná odstávka.

Jak se k nám dostanete?

imgMap_opatherm